• Opłaty

• ZASADY POBIERANIA ODPŁATNOŚCI ZA WYŻYWIENIE DZIECKA W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM "KOLOROWA KRAINA" W JANOWICACH WIELKICH

1.  Zasady pobierania odpłatności za wyżywienie i pobyt dziecka w przedszkolu opracowano w oparciu o :
             Zarządzenie Ministra Finansów z dnia 23 lutego 1988 r.
            Uchwałę Rady Gminy Janowice Wielkie z dnia 29 listopada 1999 r. Nr XIII / 52 / 99
            Uchwałę Zarządu Gminy Janowice Wielkie z dnia 03 lutego 2000 r. Nr 33 / 2000
          2.  Rodzice wnoszą opłatę za tzw. „wsad do kotła”, której wysokość jest ustalona przez Komisję do spraw żywienia złożoną : dyrektora przedszkola, intendenta i kierownika stołówki Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich oraz przedstawicieli Rady Rodziców przedszkola i szkoły.
          3. Wysokość dziennej stawki żywieniowej podana jest do wiadomości rodziców na zebraniu ogólnym na początku roku szkolnego.
          4. Opłata za wyżywienie może ulec zmianie w ciągu roku szkolnego na wniosek jednego  z członków Komisji do spraw żywienia i podana do wiadomości rodzicom na miesiąc przed dokonaną zmianą.
          5. W   przypadku zgłoszonej  i usprawiedliwionej nieobecności  dziecka  w   przedszkolu   trwającej dłużej niż  3 dni   (choroba, wyjazd do sanatorium, urlop rodziców ), licząc od następnego dnia po zgłoszeniu, następuje zwrot wysokości 1/23 miesięcznej ceny, nie wyżej niż obowiązująca norma wyżywienia dziecka w przedszkolu.
          6. Opłatę za wyżywienie rodzice wnoszą do 20-go dnia każdego miesiąca na rachunek bankowy przeznaczony na wpłaty za żywienie nr konta 50 2030 0045 1110 0000 0080 6730.
          7. Z wyżywienia mogą korzystać pracownicy oraz inne osoby, wnosząc opłatę ustaloną przez Komisję do spraw żywienia.
          8. Opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu ustala Rada Gminy Janowice Wielkie.
          9. W przypadku uchylenia się rodziców bądź opiekunów od uiszczania należnych opłat, dyrektor przedszkola powiadamia organ prowadzący, tj. Urząd Gminy Janowice Wielkie, który przystępuje do egzekucji w/w należności.
          10. Liczbę, rodzaj i godziny posiłków ustala dyrektor przedszkola w porozumieniu z Radą Rodziców i kierownikiem stołówki.

Koszty wyżywienia:

Zupa                    1,40 zł

II danie                4,30 zł

Podwieczorek     0,60 zł

Mleko                  0,30 zł

Razem:            6,60 zł

Odpłatność za wyżywienie należy  regulować na konto  do dnia 20-go każdego miesiąca.

Szkoła Podstawowa w Janowicach Wielkich

50 2030 0045 1110 0000 0080 6730

tytuł przelewu: "wyżywienie - imię i nazwisko dziecka"

ZASADY WNOSZENIA OPŁATY ZA ŚWIADCZENIA UDZIELANE PRZEZ

PRZEDSZKOLE  PUBLICZNE W JANOWICACH WIELKICH

wykraczające poza czas realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego

( ponad 5 godzin dziennie)

obowiązujące od 01.09.2013 r.

1. Na podstawie   Uchwały     Rady   Gminy   Janowice Wielkie Nr XXVI/193/2013  z dnia 26 września  2013 roku  za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń  opiekuńczo-wychowawczych świadczonych przez przedszkole, wykraczających ponad podstawę programową ( czyli poza godzinami od 8.00 do 13.00)   rodzice   wnoszą   opłatę   w wysokości 1 zł   ( zgodnie z zadeklarowanym   czasem pobytu dziecka w przedszkolu).

Opłatę za "czesne" należy regulować na konto  do dnia 20-go każdego miesiąca.

Przedszkole Publiczne Janowice Wielkie

69 2030 0045 1110 0000 0082 3460

tytuł przelewu: "Wpłata na czesne - imię i nazwisko dziecka"